Profesyonel futbol Antilop Vadisi’nde yeni bir kimlik yaratmayı hedefliyor

Doğa Ana bile Los Angeles Gölü’ne sırtını döndü.

Topluluğa adını veren göller yıllar önce kurudu; lüks bir restoran, planlanan bir golf kulübü ve Antilop Vadisi’nin doğu ucundaki genişleyen kasabayı bir tatil beldesine dönüştürmeye yönelik tasarımlar da beraberinde geldi. Geride kalanlar yatılı evler ve işyerleri, artan kiralar ile azalan satın alma gücü arasında sıkışıp kalan sakinler.

Terk edilmiş bir ortaokulun arazisinde yer alan bir sosyal hizmetler kurumunun program yöneticisi Erika Schwerdt, “Kasaba bir bakıma yok oldu” dedi. “Bu bölge iş eksikliği nedeniyle suç endeksinde gerçekten yüksek. Hiçliğin ortasında karavanlarda yaşayan o kadar çok insan var ki, gerçekten gidecek hiçbir yerleri yok.”

Birçok bakımdan umut sular buharlaştığında buharlaştı.

Schwerdt, John Smelzer’in gölleri yeniden dolduramayacağını ancak Antilop Vadisi’ne profesyonel bir futbol takımı yerleştirme planlarının umudu geri getirebileceğini söyledi.

“Bu,” dedi, “oyunu değiştirecek bir şey.”

Çarşamba günü Smelzer, 2025 yılında Antilop Vadisi’ne USL League One franchise’ını getireceğini resmen açıklayacak; bu, yıllardır üzerinde çalışılan bir projede şu ana kadarki en büyük adım. Bu fikir aklına ilk geldiğinde hayatları değiştirmeyi amaçlamasa da, yaptığı şeyin tam olarak bu olduğunu kısa sürede anlıyor.

Lancaster JetHawks'un eski evi olan Lancaster Belediye Stadyumu'nda önerilen bir futbol stadyumunun görüntüsü.

Bir zamanlar Hangar olarak bilinen ve Lancaster JetHawks’ın eski evi olan Lancaster Belediye Stadyumu’nda önerilen bir futbol stadyumunun çizimi.

(Lancaster Şehri)

Antilop Vadisi’nden eski bir ABD genç uluslararası futbolcusu olan Kiel McClung, “Sadece ekonomik canlanma için bir fırsat değil, aynı zamanda topluluk ruhunun ve gururunun yeniden canlanması için bir fırsat var” dedi.

Northrop Grumman’ın mühendisi ve Palmdale Lisesi’nin futbol koçu Christian Hernandez de aynı fikirde. “Mükemmel bir zaman. Bu toplulukta o kadar çok futbol taraftarı var ki, bunun gerçekten bir etkisi olacağını düşünüyorum.”

Lancaster Belediye Başkanı R. Rex Parris şunları ekledi: “Toplum takımı benimserse, bu özdeşleşmeyi artırmak için yapabileceğimiz her şey şehir ve burada yaşayan insanlar için o kadar iyi olacaktır. Sonuçta insanların gelişebileceği bir ortam mı yaratıyoruz? Bu da bir topluluk duygusunu gerektiriyor.”

Kariyerine 1994 Dünya Kupası organizasyon komitesinde başlayan, daha sonra NFL’nin yanı sıra Fox ve NBC sporlarında da görev alan uzun süredir spor ve medya yöneticisi olan 58 yaşındaki Smelzer için bu, bir topluluk için arz ve talep meselesiydi. demografik olarak büyüyor ve değişiyordu.

Lancaster belediye başkanı R. Rex Parris, önerilen USL ekibiyle ilgili bir toplantı sırasında dinliyor.

Lancaster belediye başkanı R. Rex Parris, bir toplantı sırasında eski Lancaster JetHawks Stadyumu’nda oynaması önerilen USL takımı hakkında dinliyor.

(William O. Ortiz)

“Sadece oyunu seviyorum. Bütün doğru sebeplerden dolayı oyuna inanıyorum” dedi. “İnsanları birleştiriyor, insanları bir araya getiriyor. Ve buna ihtiyacı olan bir topluluk gördüm. Başka ne yapacağım? Danışman ve danışman olmak mı?

Antilop Vadisi, tek profesyonel spor takımını 2020 yılında Lancaster JetHawks’ın yaklaşık çeyrek yüzyıl sonra kapanıp şehrin inşa etmek için 14,5 milyon dolar ve bakımı için milyonlarca dolar harcadığı 4.500 kişilik basketbol sahasını terk etmesiyle kaybetti. JetHawks’ın katılımı bu süre zarfında yarı yarıya düştü ve şehir geçen yaz basketbol sahasına bağımsız bir lig takımı yerleştirdiğinde, çektiği kalabalık daha da azaldı.

Bu, artık beyzbolu pek umursamayan, yaklaşık 500.000 kişilik İspanyol çoğunluklu toplulukta şehri boş bir stadyumla bıraktı. Sahip olduğu şey, ülkenin en büyüklerinden biri olan ve Güney Kaliforniya’nın en iyi genç futbolcularından bazıları olan 35 sahalı bir futbol kompleksiydi.

Parris, “Bu toplulukta futbola olan ilgi oldukça büyük” dedi. “Bunu oynamayan bir çocuk bulmakta zorlanacağınızı düşünüyorum.”

Bu, uzun süredir LAFC’de sezonluk bilet sahibi olan Smelzer’i, eğer Antilop Vadisi’ne profesyonel futbol tedarik edebilseydi, buna talep olacağına ikna etti. Ne kadar talep var? Lancaster Şehri’ne beyzbol stadyumuna bir takım yerleştirmeyi görüşmek üzere bir toplantı talep eden ilk e-postasını gönderdiğinde, neredeyse anında gelen yanıt “Salıya ne dersin?” oldu.

“Beyzbola karşı hiçbir şeyim yok. Ama burası bir futbol pazarı,” dedi Smelzer, eskiden The Hanger olarak bilinen basketbol sahasındaki ilk kale tribünleri boyunca yürürken.

“Biz sadece onların zaten sahip olduğu bir tutkudan yararlanıyoruz.”

John Smelzer, önerilen Antilop Vadisi USL imtiyazının sahibi.

John Smelzer, önerilen Antilop Vadisi USL imtiyazının sahibi.

(William O. Oritz)

İçgüdüleri 1994 ABD Dünya Kupası’nda olağanüstü bir başarıya imza atan eski ABD Futbol Başkanı Alan Rothenberg, birçok gözlemcinin muazzam bir başarısızlık olacağından emin olduğunu düşünüyor, Smelzer’in özel bir şeyden yararlandığına inanıyor.

Rothenberg uzun süredir arkadaşı hakkında “Bilgi birikimine ve tutkuya sahip” dedi. “Şehri arkasına almak ve uygun bir tesis ayarlamak konusunda harika bir iş çıkardı. Onun ihtiyacı olan şey maddi destek ve bunu sağlamak için özenle çalışıyor. Bunu yaptığında, bir kazanan olacağını düşünüyorum.”

12 takımdan oluşan profesyonel bir lig olan USL League One, ABD futbol piramidinin üçüncü kademesinde, MLS’nin iki sıra altında ve USL Şampiyonası’nın bir sıra altında yer alıyor. Yaklaşık 5 milyon dolarlık bir genişletme ücreti karşılığında – MLS genişletme ücretinin yaklaşık 1/100’ü ve USL Şampiyonasına katılma maliyetinin yaklaşık dörtte biri – Smelzer ve yatırımcıları, henüz adı açıklanmayan bir takımı kadroya alma konusunda özel haklara sahip oldu. Antilop Vadisi. Bu arada Lancaster Şehri, basketbol sahasını yenilemek ve onu San Diego ile Sacramento arasındaki dört stadyumdan biri olan 5.300 koltuklu futbola özel bir stadyuma dönüştürmek için Smelzer’in 1 milyon dolarını kendisine ait 10 milyon dolarla karşılamayı kabul etti.

Karşılığında Smelzer belediye binasına takım yönetim kurulunda bir sandalye verdi.

Bu sadece denklemin ilk kısmıydı. Antilop Vadisi Los Angeles Bölgesi’nde olmasına rağmen her zaman onun bir parçası gibi hissedilmez. Bölge sakinleri Newhall Geçidi’nin güneyindeki bölgeyi sanki farklı bir gerçekliğe sahip farklı bir ülkeymiş gibi sık sık “aşağıda” olarak adlandırıyor. Batı Los Angeles’ta yaşayan Smelzer “aşağıdan” geliyordu ve Los Angeles Gölü yerlisi ve eski UC Riverside futbolcusu Francisco “Panchito” Ramírez’den kendisine etrafı gezdirmesini istedi.

Harika bir hamle olduğu ortaya çıktı.

Eski denizcilik ve serbest spor fotoğrafçısı William Ortiz ile birlikte Ramírez’i Smelzer’le tanıştıran McClung, “O muhteşem bir hikayesi olan harika bir çocuk” dedi.

27 yaşındaki Ramírez, yalnızca bölgede yaşayıp oynamakla kalmadı, aynı zamanda Riverside’dan çift ana dalla mezun olduktan sonra Michigan Üniversitesi’nde liderlik ve politika alanında yüksek lisans derecesi aldı. Daha sonra, yoksul gençlere yönelik gönüllülük esaslı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Dreamers Soccer Clinic’i kurmak için Valley’e döndü.

“Bana şunu söyledi: ‘Bu vadideki tüm antrenörlerle görüşeceğiz. Topluluk üyeleriyle tanışacağız, okul yönetim kurulu üyeleriyle tanışacağız, öğretmenlerle tanışacağız’” dedi Smelzer. “Yüzlerce saat insanlarla tanışmak, insanlarla konuşmak, sadece dinlemekle geçti. Panchito’ya ‘Aslında ne yapmamız gerekiyor?’ diye sorup duruyordum. Ve dedi ki, ‘Sadece orada ol. Sadece dinle.’

“Sadece insanları dinleyip ‘Burası sizin kulübünüz, bu sizin topluluğunuz’ demek. Ne düşündüğünüzü önemsiyoruz. Oyunlarımıza gelmenizi istiyoruz.’”

İlk duraklardan biri, Schwerdt’in Güç Temelli Topluluk Değişimi için çalıştığı, Hanger’dan 40 kilometreden fazla tozlu, ok gibi düz çöl yollarıyla ayrılan karavandı. Bu Smelzer’in ciddi olduğunun ilk işaretiydi.

Schwerdt, Smelzer’e “Kimse dışarı çıkmıyor” dedi. “Hepinizin buraya kadar gelmeniz inanılmaz. Ve bu çok şey ifade ediyor.”

O ve Ramírez birkaç kez geri döndüler.

Bunun ne kadar anlamlı olduğunu vurgulamak için Schwerdt, kendisini meşgul edecek doğru programı bulamayan yetenekli bir futbolcu olan 15 yaşındaki bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Sonunda yanlış kalabalığa karıştı ve SBCC karavanının hemen aşağısında ölü bulundu.

Panchito Ramirez, eski futbolcu ve yönetim ekibinin bir parçası, Antilop Vadisi'ne bir USL takımı getirmek istiyor.

Panchito Ramirez, eski profesyonel futbolcu ve yönetim ekibinin önemli bir parçası, Antilop Vadisi’ne bir USL takımı getirmek istiyor.

(William O. Ortiz)

Schwerdt, “Amaç çocukları motive etmek” dedi. “Futbolu, insanların sadece mesleki becerilerini değil aynı zamanda geliştirmelerini sağlayan çok yönlü bir yol olarak görüyoruz. [to] onları üniversiteye ve hayata geçirmelerini sağlayın.

Bu, Smelzer’in Ramírez’le yaptığı görüşmeler sırasında defalarca duyduğu bir ihtiyaçtı. Antilop Vadisi canlı bir gençlik futbol sahnesine sahip olsa da, en iyi oyuncuların becerilerini geliştirmek için aşağılara, San Fernando Vadisi’ne veya daha uzağa gitmeleri gerekiyordu. Birçok işçi sınıfı ailesi için gereken zaman ve para, anlaşmayı bozan bir durumdu.

Yani Smelzer’in ekibi, en yetenekli yerel çocukların ücretsiz olarak oynayabileceği elit bir akademi programını içerecek.

“Aileleri onları çocukların futbol antrenmanı için Los Angeles’a götüremez. Bu kulüp bunu değiştirecek,” dedi kendi ebeveynleri bir zamanlar oğullarını bir üniversite gösterisine götürmek için kira ödemelerini atlayan Ramírez.

“Bu, benim gibi çocuklara, tutkulu çocuklara fırsatlar sağlayacak” diye devam etti. “Bu kulüp onların arka bahçesinde olacak. Artık aşağıya inmemize gerek yok.”

Ancak bu sadece ilk adım. Ramírez ve McClung, Antilop Vadisi’nden büyük kolejlerde oynayan bir avuç oyuncu arasında yer alıyor ve çok azı hala profesyonel olarak başarılı oldu. Bu konuyu ele almak için Smelzer, kadrosunun önemli bir kısmının Ramírez ve McClung gibi bölgeden gelen ve hem ilham hem de aşinalık sağlayabilecek oyunculardan oluşmasını istediğini söyledi.

“‘Görüyorsan o olabilirsin’ ifadesi nedir?” dedi Smelzer. “Tribünlerdeki taraftarlar sadece oyuncuları değil, onları tanıyacaklar. Onlarla oynamış olacaklar, onları topluluğun bir parçası olarak tanıyacaklar.”

İlk maçın çıkmasına 18 aydan fazla zaman olmasına rağmen Smelzer’in takımı aşağıdan yukarıya doğru kurma arzusu şimdiden başarıya ulaşıyor. İki hafta önce o, Ramírez ve Ortiz, potansiyel olarak en önemli 65 destekçiden oluşan bir liste hazırladılar ve onları takımın lansmanını kutlamak için bir partiye davet ettiler. Cuma itibarıyla etkinliğe 650’den fazla kişi LCV gönderdi.

Schwerdt davet edilenlerden biri ama partiye başka birini gönderecek. Sonuçta onun topluluğunun kurumuş büyük planlarla dolu uzun ve acı dolu bir geçmişi var.

%95’i İspanyol kökenli olan müşterileri hakkında “İnsanlar tanıdık bir şeyler arıyor” dedi. “Elbette toplum bunu istiyor. Peki toplumun katılımını sağlayacaklar mı?”

Smelzer hayal kırıklığına uğramayacağına söz veriyor.

“Çoğu insan bu topluluğa bahis oynamıyor, değil mi? Dolayısıyla eğer gelip bunu yaparsak ve bu konuda samimiysek, samimiyiz, biz sizin kulübünüz olduğumuzu söylediğimizde karşılık verecekler” dedi.

“Eğer gerçekten yürüyüşe çıkıyorsak. burada olmalıyız. Ve bunu yapmaya gönüllü olacak kadar deliyim.”

Profesyonel futbol Antilop Vadisi’nde yeni bir kimlik yaratmayı hedefliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort sweet bonanza oyna tuzla escort bostancı escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mamigeek.com