LAFC’den Ryan Hollingshead neredeyse ölmek üzereyken ikinci şans için minnettar

Ryan Hollingshead’in neredeyse öldüğü geceyi hatırlatarak uyandığı sabahlar vardır.

“Bazen boynum ve sırtım biraz daha hızlı kasılıyor” dedi. “Bazı kaslı şeyleri hissedebiliyorum ve bazı hareketlilik hislerini hissedebiliyorum.”

Ancak her acı verici dokunuş ve her donuk ağrı, onun hâlâ hayatta olduğunun, hâlâ yürüdüğünün, hâlâ profesyonel futbol oynadığının kanıtıdır. Bütün bunlar, buzlu bir kış gecesinde, Hollingshead’in bir sürücüyü kaza halindeki bir araçtan çıkarmak için durması ve ardından başka bir arabanın çarpmasıyla şüpheye düştü.

İlk müdahale ekipleri Hollingshead’in üç omurunun kırıldığını bilmiyordu, ancak kollarında his olmadığından ona bir boyun desteği takıldı ve bir vücut tahtasına bağlandı; En ufak bir hareketin onu felç bırakabileceği söylendi. Doktorlar başlangıçta boynundaki kemikleri birbirine kaynaştırmak istediler ki bu da güvenli bir hareketti. Ancak Hollingshead’in oynadığı takım olan FC Dallas’ın takım doktoru, ameliyattan önce rehabilitasyon önerdi. Doktor, Hollingshead’in boynuna çubuk yerleştirmenin hayatının geri kalanında hareket kabiliyetini kısıtlayacağını biliyordu. Bir daha asla futbol oynayamama ihtimali vardı.

Altı yıldan uzun bir süre sonra 32 yaşındaki Hollingshead sadece sahada olmakla kalmıyor, aynı zamanda LAFC için her zamankinden daha iyi oynuyor. İlk MLS Kupasını kazandıktan bir yıl sonra, bu yaz ilk MLS all-star takımına çıktı. Son iki sezondaki dokuz golü, bu aralıktaki bir defans oyuncusu tarafından atılan en yüksek gol ve çok yönlülüğü, sadece 32 gol yiyen ve 29 takımdan en az beşinci sırada yer alan bir takım için arka çizgideki her pozisyonda oynamasına olanak sağladı. lig.

Cumartesi günü LAFC, normal sezonun üçüncü El Tráfico maçında Galaxy’yi ağırladığında çok daha az ciddi bir zorlukla karşılaşacak. Hollingshead, geçen haftaki Portland gezisini “alt ekstremite” olarak adlandırılan bir sakatlık nedeniyle kaçırdı, ancak bu hafta sonu, daha fazla MLS şampiyonu olma arayışında yolda bir tümsekle karşılaşan bir takım için müsait olması bekleniyor. on yıldan fazla. LAFC (11-9-7), baharda CONCACAF Şampiyonlar Ligi finalinde her iki ayağı da kaybettiğinden bu yana son 15 lig maçından sadece dördünü kazanabildi; Galaxy (7-10-9) ise sezon sonrası için geç bir hamle yaptı. Mayıs ayından bu yana sadece bir MLS maçını kaybettiler ve play-off’a dört puan yaklaştılar. Galaxy ayrıca LAFC ile son iki karşılaşmasını da kazandı ve toplamda dokuz galibiyetle serinin lideri oldu.

Her iki taraf için de önemine rağmen oyun hâlâ bir oyundur. Büyük resme bakıldığında, son derece dindar Hollingshead, ambulansın arkasından MLS’nin tepesine kadar olan yolculuğun hayatta kalıp sonra başarılı olmasının bir nedeni olduğuna inanıyor.

LAFC orta saha oyuncusu Ryan Hollingshead, 3 Eylül'de Inter Miami'ye karşı oynanan maçta topu kontrol ediyor.

LAFC orta saha oyuncusu Ryan Hollingshead, 3 Eylül’de Inter Miami’ye karşı oynanan maçta topu kontrol ediyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

“Olan her şeyin bir amacı var” dedi. “Tanrı’nın ne düşündüğü, neden ve nasıl olduğu konusunda akıl oyunu oynamak istemiyorum. İşler ters gittiğinde Tanrı’yı ​​suçlayıp ‘Bu neden oldu?’ demek kolaydır. Ben nasıldım?’ Sonra işler düzeldiğinde ve oynamaya geri döndüğümde, minnettar ve müteşekkir olmak yerine bundan kaçmak ve ‘Tamam, iyiyim’ demek gerçekten çok kolay.

“[I’m] O ana dönüp baktığımda Tanrı’nın yaptıklarına şükredebiliyorum ama aynı zamanda ileriye bakıp o kazadan sonra MLS’de geçirdiğim en iyi yıllardan bazılarını geçirdiğimi biliyorum. Bunların hepsine minnettarım.”

Üçüncü MLS sezonunu yeni bitirmiş olan Hollingshead, eşi Taylor ve küçük oğlu Henry ile birlikte Dallas’ın banliyösündeki evindeyken bir arkadaşı panik içinde telefon etti. Bölgede nadir görülen bir buz fırtınası etkili olmuş ve çamurluk bükücüye kayan arkadaşı yol kenarında mahsur kalmıştı. Onu gelip alabilirler mi?

LAFC defans oyuncusu Ryan Hollingshead ve eşi Taylor, çocuklarıyla birlikte arka bahçelerinde oturuyorlar

LAFC defans oyuncusu Ryan Hollingshead ve eşi Taylor, Palos Verdes’teki evlerinin arka bahçesinde çocuklarıyla birlikte futbol oynuyorlar.

(Wally Skalij / Haberler)

Hollingshead ve Taylor bir bebek bakıcısı buldular ve neredeyse ilk kaza mahalline ulaşmışlardı ki, önlerindeki araba buzda balık kuyruğu gibi hareket edip normalde ıssız olan bir otoyolun orta refüjüne çarparak hızlı şeritte durdu. İkinci bir araç kontrolü kaybedip Hollingshead’e çarptığında, Hollingshead kenara çekti ve sürücüye yardım etmek için yola koştu, kaporta ve ön cam üzerinden savruldu ve otoyolun aşağısına uçtu.

Kendine geldiğinde her iki kolunun da kırıldığından emindi ancak doktorlar daha sonra bunu kırık kemiklerden ve boynundaki sinirlerin sıkışmasından kaynaklanan his kaybına bağladılar. Mucizevi bir şekilde Hollingshead hastanede bir haftadan az kaldı ve dört ay içinde antrenman sahasına geri döndü; 2017’de 18 maç oynadı.

Bu onun tamamen iyileştiği ya da iyileşeceği anlamına gelmiyor.

Hollingshead’in kardeşi Scott, “Boynunu sonuna kadar çeviremeyeceğini söylediğini hatırlıyorum” dedi. “Ofsayttaki oyuncuları yakalamak için arka çizgide olmasını sağlamak gibi basit şeyler ve bir defans oyuncusu olarak dikkat etmeniz gereken tüm bunlar, çok daha fazla enerji gerektiriyordu.”

Eşi Taylor şunu ekliyor: “Çocuklarımızla birlikte salıncağa gidemiyor ya da çocuklarımızı döndüremiyor. Baş dönmesi yaşayacak.”

Yardım etmek için durdurduğu sürücünün ciddi bir yaralanma olmadan oradan uzaklaşmasına rağmen, o gece kenara çektiği için duyduğu pişmanlık duygusunu anlayamıyor.

LAFC defans oyuncusu Ryan Hollingshead ve eşi Taylor çocuklarıyla futbol oynuyor

LAFC defans oyuncusu Ryan Hollingshead ve eşi Taylor, Palos Verdes’teki evlerinin arka bahçesinde çocuklarıyla birlikte futbol oynuyorlar.

(Wally Skalij/Haberler)

Taylor, “Aynı senaryo ortaya çıksaydı bunu bir daha yapmayacağını hayal edemiyorum” dedi.

Bunun nedeni, Hollingshead’in daha yüksek bir çağrı olarak gördüğü şey için istek ve arzularını askıya aldığı ilk ya da son sefer değildi. 2012 Pac-12 şampiyonasında takıma kaptanlık yaptığı ve yılın konferans oyuncusu seçildiği UCLA’dan ilk turda seçilmesi beklenen Hollingshead, takımlara kendisini draft etmemelerini söyledi ve eğer öyle yaparlarsa, kendisinin de seçileceğini söyledi. imzalamazdı. Bunun yerine, futboldan önce inancını koymayı ve Sacramento dışında mezhebe bağlı olmayan bir Hıristiyan kilisesi kurma konusunda kardeşine katılmayı planladı.

FC Dallas yine de Hollingshead’i ikinci turda seçerek kumar oynadı. Ancak ekip bunu ona söyleyemedi çünkü Hollingshead ve Taylor, Haiti’nin kırsalındaki bir yetimhanede gönüllü olarak çalışıyorlardı ve Wi-Fi’ları yoktu. Eve vardıklarında Hollingshead ekibe teşekkür etti ama hayır teşekkür etti ve kardeşiyle birlikte Rocklin, Kaliforniya’ya taşındı.

Ancak sonbaharda Doxa Kilisesi gelişiyordu ve cemaatinin sayısı 2.000’e ulaştı. Bu, Scott’ın başka bir papaz tutmasına ve Hollingshead’in 2014 sezonu öncesinde Dallas’la sözleşme imzalamasına olanak tanıdı.

Aynı zamanda UCLA’da da oynayan Scott (aslında Ryan’ın okula alınmasından kendisine pay çıkarılıyor), MLS’yi reddetmenin gerçekten doğru seçim olup olmadığı konusunda erkek kardeşiyle birkaç kez konuştuğunu söyledi.

Scott ona “Bunu benim için yapman gerektiğini hissetmek istemiyorum” dediğini hatırlıyor. “Yapmak istediğin şeyi yapmanı istiyorum.”

Scott, “Muhtemelen futbola karşı hâlâ bir istek vardı” dedi. “Fakat kiliseyi savunmasız bir yerde terk etmediğinden emin olmak istedi.”

Üniversitede forvet ve orta saha oyuncusu olan Hollingshead, yavaş yavaş Dallas’ta defans oyuncusuna geçiş yaptı ve ilk yıl sadece 289 dakika oynadı ancak bir yıl sonra dördü playofflar olmak üzere 29 maça çıktı. Yine de odak noktası futbol değil başkalarına yardım etmekti; Scott’ın söylediği bir şey, Dallas’ın koç ekibinin bazı üyelerini hayal kırıklığına uğrattı.

LAFC orta saha oyuncusu Ryan Hollingshead (solda), Ağustos ayında Monterrey'e karşı oynanan Ligler Kupası maçında topu kontrol ediyor.

LAFC orta saha oyuncusu Ryan Hollingshead (solda), Ağustos ayında Monterrey’e karşı oynanan Ligler Kupası maçında topu kontrol ediyor.

(Alex Gallardo / Associated Press)

Örneğin, koronavirüs pandemisinin başlangıcında, kendisi ve üç çocuğu olan Taylor, daha sonra evlat edinecekleri Amari adında 11 aylık bir erkek çocuğunu büyütmeye başladılar. Daha önce biyolojik ailesinin yanına dönen dört haftalık bir kız çocuğuna bakmışlardı.

Taylor, kocasının özverisi hakkında “Umarım bu ortak bir noktadır” dedi. “Ryan’ı tanıyan herkes inancımızın yaptığımız her şeyin en büyük itici gücü olduğunu bilir. Hayatımızın temalarından biri gerçekten de toplumumuza hizmet etmektir.”

LAFC, 2022 sezonunun arifesinde Hollingshead karşılığında defans oyuncusu Marco Farfan’ı Dallas’a gönderirken aradığı karakter ve dürüstlük işte buydu. Ve Hollingshead, kariyer rekorunu altı golle eşleştirerek onları ödüllendirdi ve takımın hem Taraftar Kalkanı hem de MLS Kupası kazanmasına yardımcı oldu.

Scott, “Ryan gibi bir adamın ne kadar önemli olduğu, niteliğinin ve bunun takıma ne kadar önemli olduğu çok az dile getiriliyor” dedi. “LAFC muhteşemdi. Araştırmalarını yaptılar ve Ryan’dan ne aldıklarını biliyorlardı. Ah, ayrıca futbol oynamak konusunda inanılmaz bir yeteneği var.”

MLS Kupası finalinden sadece birkaç gün sonra takım bu bahsi ikiye katladı ve MLS oyuncular derneğine göre Hollingshead’e bu sezon 515.000 $ garanti edecek üç yıllık bir sözleşme imzaladı.

“Onun futbol oynamayı sevmesini izlemek çok eğlenceli. Kulüp hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemem. Ryan’la UCLA’da koç Jill Ellis’in yanında kızlık soyadı Taylor Cochran ile oynarken tanışan 34 yaşındaki Taylor, sanki onun içinde bir şeyleri harekete geçirmiş gibi. “Sadece farklı. Soyunma odası farklı bir his veriyor. Her gün antrenmanda olacağı için çok heyecanlı.”

Ölümü aldatmaktan, sonra da çoğu sabah ona hala hayatta olduğunu hissettiren ağrılarla uyanmaktan kaynaklanan bir heyecan.

Taylor, “Onun hayatı büyük bir hediye” diye devam etti. “Hayatımız çok farklı görünebilir. Şu anda bekar bir anne olabilirim. Onun hala burada olması ve gelişiyor olması Tanrı’nın bir lütfudur. Dolayısıyla geride kalan herhangi bir acı, buna ne kadar minnettar olduğumuzun bir hatırlatıcısıdır sadece.”

LAFC’den Ryan Hollingshead neredeyse ölmek üzereyken ikinci şans için minnettar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort sweet bonanza oyna tuzla escort bostancı escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com