Becki Tweed, Angel City’nin yeniden canlanmasına öncülük etti ama teknik direktör olarak kalacak mı?

Daniel Ball ilk kez yaptığı zamanı hatırlıyor biliyordum Becki Tweed harika bir futbol menajeri olurdu.

Takım, 2021 NWSL sezonunun sonlarına doğru zorlu bir döneme girdiğinde, dört maçın üçünü kaybederken ve altı maçta da galibiyet alamadığında ikili, NJ/NY Gotham’ın yardımcı antrenörleriydi. Angel City’ye transfer olmak için zaten görüşmelerde bulunan koç Freya Coombe daha sonra ayrıldı ve yeni teknik direktör Scott Parkinson’un gelişi kişisel sorunlar nedeniyle geciktiği için, Tweed’den geçici olarak görevi devralması istendi.

Şu anda Angel City’nin kaleci antrenörü olan Ball, Salı günü antrenmandan sonra şöyle anlattı: “Bir maça çıktı ve maç öncesi bir konuşma yaptı.” “Carli Lloyd, konuşmasını bitirdikten sonra dolabının başına oturdu ve bu kısık tezahürata öncülük etti. İnanılmazdı.”

Böylece ilham alan Gotham, o gün mağlubiyet serisine son verdi ve sekiz maçlık yenilmezlik serisine başladı ve bu galibiyet, takımın sekiz yıl sonra ilk kez play-off’lara yükselmesiyle sonuçlandı.

İki yıl ileri saralım. Tweed ve Ball, bu sefer Los Angeles’ta yine Coombe’un yardımcıları olarak görev yapacak. 12 takımlı ligde dört maçın üçünü kaybederek 11. sıraya gerileyen Coombe yeniden serbest bırakıldı ve Tweed yeniden geçici teknik direktör seçildi.

Angel City, ilk kez play-off’lara ulaşmak için son 14 maçından sadece birini kaybetti; bu turnuva Cuma günü Seattle’da Megan Rapinoe ve OL Reign’e karşı başlayacak.

Ve tezahüratlara yine Lloyd öncülük ediyor.

İki kez Dünya Kupası şampiyonu olan Becki, “Becki’nin başarısına şaşırmadım” dedi. “Koşulların görevi devralması talihsiz bir durum ama o bunu gerçekten benimsedi [and] Oyuncuların onun felsefesini benimsemelerini ve hayal edilemeyecekleri yapmalarını sağladım.”

Bunu nasıl yaptığına gelince, bu kime sorduğunuza bağlı.

Savunma oyuncusu Sarah Gorden, “Takımımız için masaya getirdiği o kadar çok şey var ki” dedi. “Bizi nasıl harekete geçireceğini ve doğru şeyleri bizden nasıl çıkaracağını tam olarak biliyor. Pek çok nedenden dolayı onun için oynamayı gerçekten seviyorum.”

Savunma oyuncusu Paige Nielsen, “Pek çok şey var” diye onayladı. “Becki harika bir iş çıkardı, bunu hakkıyla yapamam. Kendi oyuncularını seçemediğin, koçluk görevinin kendisinde olup olmadığını bile bilmediği bir takıma gelmek mi?”

Tweed, geri dönüşün aslında tek bir şeye bağlı olduğunu söyledi: organizasyondaki herkesi önemli olduklarına ikna etmek.

“Bu binaya giren her kişi önemlidir. Tek başına hiçbir şey kazanamazsın,” dedi Tweed, Thousand Oaks’taki Cal Lutheran Üniversitesi kampüsünün arka köşesinde, Angel City’nin genel merkezi olarak hizmet veren taşınabilir binanın yanındaki küçük ahşap piknik masasında otururken. “Bir, iki, üç oyuncuya güvenemezsiniz. Oyun bu şekilde çalışmıyor. Hepsi aynı hedeflere sahip bir grup insana güvenmek zorundasınız.

Bunu başarmak için Tweed, her antrenman seansını bir sonraki maç için bir seçmelere dönüştürdü; Başlangıç ​​kadrosuna itibara göre değil performansa göre karar verilecek. Sekiz Dünya Kupası oyuncusundan oluşan deneyimli bir kadroya sahip bir takım için bu riskli bir strateji gibi görünüyordu. Ancak satın alma hemen gerçekleşti.

Angel City geçici antrenörü Becki Tweed, 2 Ekim’de BMO Stadyumu’nda Orlando Pride’a karşı oynanacak maç öncesinde oyuncuların ısınmasını izliyor.

(Katharine Lotze / Getty Images)

“Gerçekten rekabetçi hale getirdi. En iyi oyuncudan en kötü oyuncuya kadar tüm grubu bir araya getirdi. Herkesin başlama şansı vardı,” dedi Nielsen. “Bu, eğitimleri çok daha rekabetçi hale getirdi. Grup olarak daha fazla odaklanmamızı sağladı. Bu doğrudan oyuna yansıyor.”

Sonuç olarak, Coombe yönetiminde üzücü derecede düşük performans sergileyen, ilk bir buçuk sezonda 11-21-10’luk skorla ilerleyen bir takım, Tweed yönetiminde yükselişe geçti, ilk 11 maçında yenilmedi ve genel klasmanda 8-1-5’lik skorla tamamladı. Kolay değildi – sekiz galibiyetten yedisi tek golle kazanıldı ve iki maç golsüz beraberlikle sonuçlandı – ancak Angel City bir dizi eşitlik bozucu oyunla play-off’a kalmayı garantilediğinde takımın her puanı alma konusunda gösterdiği cesaret ortaya çıktı.

“Bu ligde her zaman en iyi performansı sergileyen takım olmak zorunda değilsiniz. Oyunları nasıl kazanacağınızı bilmeniz gerekiyor” dedi Gorden. “Bu, sezonun ilk yarısında eksikliğini hissettiğimiz bir şeydi. Sonuç almanın bir yolunu bulmanın bir parçası da mücadeleyi başlatmaktır.”

34 yaşındaki Tweed, kendisine çok az şey verildiğinden beri mücadeleyi getirerek bir kariyer yaptı. İngiltere’nin güneybatısındaki bir liman kenti olan Bristol’ün yerlisi olan oyuncu, ABD’ye gelip kariyerini üçüncü kademe WPSL’de tamamlamadan önce Kadınlar Premier Ligi’nde Bristol ve Millwall formalarıyla altı sezon ayrım yapmadan oynadı. Koçluk kariyerinin tamamını Monmouth Üniversitesi ve Gotham’da başlayıp daha sonra geçen Ocak ayında Angel City’ye gelmeden önce U-20 milli takımının kadrosuna katılarak asistan olarak geçirdi.

Ball, New Jersey’de birlikte geçirdikleri yıl boyunca onunla aynı daireyi paylaştığı için Tweed’i ekipteki herkesten daha iyi tanıyor. Dolayısıyla bu yolculuğun duygusal açıdan ne kadar zor olduğunu biliyor.

Ball, “Bazı zorlu konuşmalar yaptık” dedi. “Rolünün ne olduğunu anlamaya çalıştığı ilginç bir alandaydı. Becki’nin kenarda bir rolü vardı, bence bu adil.”

Daha sonra Gotham’ın baş asistanı Becca Moros Arizona Üniversitesi’ne gitti ve Tweed bir basamak yükseldi. İki ay sonra Coombe serbest bırakıldı, Tweed bir maçta onun yerini aldı ve “o zamandan beri” dedi Ball, “gerçekten arkasına bakmadı.”

Angel City’de takımın tüm kültürünü değiştirdi, oyuncuları ve personeli her an ona yaklaşıp herhangi bir konuda konuşmaya teşvik etti. Cevapları her zaman beğenmeyebilirler ama soruları her zaman Tweed alacaktır.

“Bize birkaç kez bunun onun ilk kez baş antrenör olarak görev yaptığını söyledi. Gorden, devasa bir egoyla gelmemesi için hâlâ öğreniyor, dedi. “Bizi yönlendiriyor, enerjiyi soyunma odasına nasıl taşıyacağını biliyor. Ekibimiz için masaya getirdiği pek çok şey var.”

Angel City’den Sarah Gorden, Nisan ayında OL Reign’e karşı topu kontrol ediyor. Gorden, geçici antrenör Becki Tweed’in takım için olumlu bir güç olduğunu düşünüyor.

(Marcio José Sanchez / Associated Press)

Bunlardan biri manyakça sınırlara varan bir iş ahlakıdır. Bu yoğunluk, Tweed Los Angeles’a takıma katılmak için geldiğinde Ball’un kendi dairesini tutmasının nedenlerinden biri.

“Futbolu öncelik haline getiriyor. Kadınlarımız futbolcu. Önceliğin futbol olmasını istiyorlar” dedi; bu, Angel City’nin HBO film ekibinin takıma dahil olduğu ve serinin Hollywood sahiplik grubunun sıklıkla yüksek faturalar aldığı ilk sezonunda her zaman doğru olmayan bir şeydi.

Ball, “Bu, konuşmaların önceliği haline geldikleri, film odasında öncelik haline geldikleri, sahada öncelik haline geldikleri anlamına geliyor” dedi. “Ve sonuçta sonuçlar öncelik haline geliyor.

“O, üzerinde çalışabileceğimiz bir yön ve hedef sağladı. Maç günlerinde gördükleriniz bunun meyvesidir.”

Ancak hâlâ hak ettiği itibarı ve saygıyı göremedi. Tweed geçen Haziran ayında geçici koç olarak personele ilk kez hitap ettiğinde Ball, toplantının biraz tuhaf hissettiğini hatırlıyor.

“Herkesin Becki’yi U-20’nin yardımcı antrenörü olarak gördüğünü fark ettim. Onu Gotham’ı ele geçiren Becki olarak görmüyorlar” dedi. Artık Becki’yi başantrenör olarak göreceğim noktaya geliyorum.”

Yine de Gotham’da bir hafta boyunca taktığı o geçici etiket, son dört aydır yaptığı işe rağmen kıskanç bir erkek arkadaş gibi üzerine yapışmaya devam ediyor.

Gorden, “Yaptığını yapmış olması ve kendisinin hala geçici baş antrenör olması biraz çılgınca” dedi.

Tweed’in Angel’s City’nin daimi baş antrenörü olarak atanıp atanmayacağı sorulduğunda Ball güldü.

“Evet. %100,” dedi sonunda. “Ne kadar aptalca bir soru. Kulübümüzün Becki’yi işe almadığı bir dünya hayal edemiyorum.”

Angel City geçici antrenörü Becki Tweed, Temmuz ayında NJ/NY Gotham FC’ye karşı oynanan maçta oyuncularına talimat veriyor.

(Elsa Garnizonu / Getty Images)

Angel City’nin kurucu yatırımcısı ve aynı zamanda takımın genel menajeri olan Angela Hucles Mangano, eninde sonunda bu çağrıyı yapmak zorunda kalacak kişi. Takımın kalıcı bir antrenör belirlemeden önce “kapsamlı bir araştırma süreci” yapması gerektiğini söyledi ancak Tweed’in kendisi için güçlü bir iddiada bulunduğunu kabul etti.

“Her şeyi doğru şekilde yapıyor” dedi. “Becki’nin, ‘Buna var mısın?’ şeklindeki ilk konuşmadan itibaren devreye girme şeklinden son derece gurur duydum ve mutluyum. bugün takımı getirdiği yere. Bu sadece sonuçlar değil. Takımı organize etme şekli, oyuncuların saygısını anında kazanması ve bu takımı bir araya getirme şekli herkesin standartlarına göre muazzam.”

Koçluk kariyerinin büyük bölümünde göz ardı edildiğini hisseden Tweed, Angel City’deki geleceğinin tartışmaya açık olması nedeniyle hayal kırıklığına uğramış görünüyor. Görevi aldığında yönetim ona hedefinin play-off’lara ulaşmak olduğunu söyledi. Bunu yaptı. Artık bu hedef, Angel City’nin Rapinoe’nin parlak kariyerini, Reign’in normal sezon finalinde 34.130 kişilik lig rekoru kırdığı Lumen Stadyumu’ndaki suni çim üzerinde bitirme şansı yakaladığı Cuma gününden itibaren play-off’ları kazanmaya yöneldi.

Ancak Tweed, hissettiği acıyı rahatsız edici bir gülümsemeyle ve bir dizi klişeyle savuşturuyor.

“Bir seferde sadece bir maça gitmeniz gerekiyor” dedi. “Kulübün kararının iş için doğru kişi olması gerekiyor. Buna saygı duyarım. Göreceğiz.”

Tweed daha sonra oyuncularını motive etmek için sıklıkla kullandığı bir ifadeye yöneldi.

“Eğer kayıtsız kalırsanız işte o zaman işler ters gidebilir” dedi. “İnsanların kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak… çok önemli.”

Değerli olduğunu hissetmek Tweed’in en çok istediği şeydir ve NWSL’deki başarısı, takımların üçte birinin kalıcı menajerden yoksun olduğu ligin geri kalanında ve Avrupa’da dikkat çekti – özellikle de iki kez dünya oyuncusu olan Lloyd gibi insanlar. yıl, özgeçmişinde listelenen referanslar arasında yer alıyor.

Nielsen, “Bu onun kendini sergilemesi için harika bir platform” dedi. “Bir antrenörün birkaç şeye ihtiyacı vardır. Ya motive edici olabilirsiniz, taktik dehası olabilirsiniz ya da [on] teknik tarafı. Üçüne de sahip. Oyunu çok iyi görüyor. Bize bir plan veriyor ve onu uygulamak bizim görevimiz.

“Dinleyin, Becki’yi baş antrenör olarak seviyorum. Ama bu işin kazançlı olduğunu biliyorum. Sürekli hareket var.”

Tweed, Angel City’nin doğru yönde ilerlemesini sağladı. Cuma günü kendisinin ve ekibinin ne kadar ileri gidebileceğini görmek için bir şans daha elde edecek.

Becki Tweed, Angel City’nin yeniden canlanmasına öncülük etti ama teknik direktör olarak kalacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
kadıköy escort ataşehir escort sweet bonanza oyna tuzla escort bostancı escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com